Krása Vaší pleti nechť je důkazem Vaší pravidelné péče.

Chcete mít krásnou a zářivou pleť?

Základem je vždy správné čištění a odličování pleti. Zdůrazňuji – i když se nelíčíte, je potřeba pleť pravidelně čistit (pleť se mastí, potí, ulpívají na ní nečistoty, prach, líčidla).  Pouze čistá pleť je schopná v plné míře využít aktivní látky ze séra, krému nebo masky, kterou použijete.

Proto Vám zde předkládám návod

– ověřený už spoustu let a spoustou spokojených klientek  🙂

 

ODLÍČENÍ OČÍ – pokud máte nalíčené oči, odstraňte nejprve oční make-up. Nejlépe vatovým tamponkem s jemným odličovačem (např. Bioderma ABCderm – micelární voda pro děti, Sensibio  H2O micelární voda – poté vždy ještě pečlivě opláchněte vodou, aby micely nezůstávaly na kůži – mohou poškodit pleť, způsobují podráždění, přecitlivělost) nebo dvousložkovým odličovačem, který skvěle odstraní i voděodolné přípravky (např. micelární odličovač očního okolí – Syn Care). 

PLEŤOVÉ MLÉKO + HOUBIČKY !!! – do dlaně dejte malé množství pleťového mléka a postupně jej nanášejte na dekolt, krk i obličej – vynecháme oční okolí a nejlepší radou milé dámy je – obličej končí tam, kde začíná podprsenka 🙂 . Krouživými pohyby emulzi mléka rozmasírujete a uvolníte všechny nečistoty na pleti. Poté HOUBIČKOU (ne vatovým tamponem – tím bychom spíše vše rozpatlaly) a vlažnou vodou jemně smýváme. Díky struktuře houbiček vlastně zároveň provádíte mikropeeling – krásně odstraňujete odumřelé kožní buňky, které způsobují našedlý tón pleti. Houbičky prosím po každém použití jemně propláchněte vodou a mýdlem, nechte vyschnout a cca po 2-3 dnech používání je dejte na vyvářku. ( nejlépe v pračce, když budete vyvařovat ručníky ) 

PLEŤOVÁ VODA + VATOVÉ TAMPONY – na vatové tamponky naneste pleťovou vodu – nejlépe bez alkoholu ( tu pouze krátkodobě u aknózní pleti) a pleť pečlivě dočistěte jemnými tahy směrem do stran a vzhůru. Po té tampony zkontrolujte, pokud jsou špinavé, otočit nebo vzít druhé a čistíme znovu. 

Po těchto třech velmi jednoduchých krocích, které zvládnete maximálně za 2 minuty, máte krásně čistou pleť, zbavenou potu, mazu a nečistot a můžete začít s krémováním.           (nečistíte? tyhle všechny neřády si krémem znovu zanášíte do pleti )

Další péče :

SÉRUM – pokud chcete co nejúčinněji podpořit péči o svou pleť, tak séra rozhodně nezanedbávejte. Obsahují až 70% účinných látek, které vám pleť doslova nadopují a zvýší mnohonásobně účinky krému. Více se dozvíte v dalším článku v této rubrice.

OČNÍ KRÉM – malé množství krému dáme na ukazováčky a jemně vtíráme do pokožky pod očima – nedoporučuji krém nanášet moc blízko řas a z vrchu na pohyblivé víčko, ať pak nedráždí oko.

PLEŤOVÝ KRÉM – pokud si nevíte rady s výběrem krému, ráda vám pomůžu. Pleťový krém nanášejte zlehka na pokožku dekoltu, krku i obličeje, kde vynechávejte rty a oční okolí ( mohl by způsobovat otoky a váčky pod očima) a jemně vmasírujte do pokožky. Nejlepší je používat krémy s dávkovačem, abychom do krému nemuseli sahat rukama, pokud nemáte takový krém, doporučuji používat jednorázově vatovou tyčinku nebo čistou špachtličku na nabírání krému, zabráníte tím vniknutí bakterií do krému.

Poté můžete nanášet make-up nebo ochranný krém s vysokým SPF (ochranný filtr 30-50+). 

Kosmetickou  péči doporučuji  cca  1x  za  4  týdny,  kdy dochází k obnově pleti, dopřejte si koncentrovanou péči o vaši krásu a příjemný odpočinek v salonu.