Krásný den,
o péči o pleť si můžete přečíst denně x článků, neustále se objevují ,,nové a převratné“ tipy, co použít na omlazení, zesvětlení, vyhlazení… Těžko se v tom vyznáte a často je autorem laik, takže rady mohou být v lepším případě neúčinné v horším i nebezpečné….
Ze své praxe a vlastní zkušenosti jsem si pro Vás připravila malé shrnutí. Dodržování pár jednoduchých pravidel může být Vaše pokožka krásnější, pružnější, vyhlazená a spokojená. A když bude ona, tak Vy také 🙂
  1. Vždy si pečlivě vyčistěte pleť než jdete spát.                                                          I když se nelíčíte, tak se pleť přes den potí, mastí, ulpívá na ní prach a nečistoty z okolí. Pokud se jen opláchnete vodou, tak tento mastný film zůstává na pleti a krémem ho pouze zalepíte na obličeji. Tím ale nedoporučuji používat např.klasické mýdlo, které obličej vysuší a může poškozovat pleť. Nejlepší variantou jsou klasické odličovače ( viz.článek Jak správně čistit pleť), které jsou pro pleť jemné a šetrné, nenaruší kožní bariéru a naopak pleti dodají hydrataci. ( např.Odličovací mléko s meruňkovým olejem, Tonikum hydratyční s chlorofylem) Dostatečný spánek je rovněž jedna z nejdůležitějších věcí pro Vaši krásu.
  2. Správný výběr kosmetických přípravků.                                                                Dnes máte na výběr nepřeberné množství kosmetických výrobků a je jen na Vás, které zvolíte. Bohužel plno krémů, sprchových gelů a odličovadel obsahuje hlavně parafínový olej, nejlevnější pěnidla a látky škodlivé pro pleť. Pro Vaši pleť je lepší vybírat přípravky bez těchto látek – kůže je denně velmi zatěžována a proč jí neulehčit.. Doporučuji vybírat přípravky u kterých není ve složení : paraffinum liquidum, sodium laureth sulfate, parabeny, mineral oil, benzophenone, cocamide DEA, IBPC, Methylisothiazolinone, Oxybenzone a další.. (přehled škodlivých látek můžete najít i na stránkách bioo.cz)
  3. Dodržujte pitný režim.                                                                                          Jedna z nejvíce omílaných vět 🙂  Ale taky nejvíce pravdivá. Čistá voda je pro organismus velmi důležitá. Pokud dostatečně nepijete v těle se usazují  škodliviny a mohou být příčinou mnoha i vážných nemocí. Pitím tělu pomáháte dodat energii každé buňce, odplavovat toxiny, lépe fungují všechny orgány.  Voda je bez kalorií, pomáhá hubnout a tělu prospívá. Denně byste měly vypít nejméně 2 litry tekutin.
  4. Dodávejte tělu vitamíny a minerály.                                                               Možná to na první pohled tak nevypadá, ale je dokázáno, že vaše životospráva zásadně ovlivňuje nejen procesy ve vašem těle, ale také vzhled vaší pokožky. Dodejte proto do svého jídelníčku potraviny, které stimulují produkci kolagenu, pleť regenerují a vyživují. V první řadě se jedná o vitamin C, který pečuje o cévní systém pokožky. Podporuje prokrvování a produkci kolagenu a elastinu – látek potřebných pro pevnost a pružnost kůže. Dále je velmi důležitý vitamin B podporující hojení a regeneraci pokožky. Vitamin E pak kůži chrání před nebezpečným UV zářením, a tím zabraňuje předčasnému vzniku vrásek. V neposlední řadě pleť potřebuje také minerály, jako jsou zinek, selen, draslík a vápník. Výborným pomocníkem proti stárnutí pleti je i konzumace ryb, protože obsahují Omega 3. 
  5. Chraňte svou pleť před sluníčkem.                                                                         Je krásné mít opálenou pleť, ale pokud ji opalujete často a hodně nebo vůbec nepoužíváte UV filtry, tak Vaše pleť stárne daleko rychleji, hrozí vznik výrazných vrásek, povislá kůže, pigmentové skvrny a například i některé typy rakoviny kůže. Krásné opálení  můžete mít i díky použití samoopalovacích přípravků. Každopádně sluníčko pleti moc neprospívá.
  6. Masku na obličej každý týden.                                                                                Z vlastní zkušenosti vím, že pokud dopřejete své pleti alespoň jednou týdně kvalitní ! pleťovou masku, která je pro Váš typ pleti, bude to hodně znát. Pokud nemáte aknózní a hodně mastnou pleť určitě vybírejte masky spíš hydratační, takové, které se neslupují a nezasychají. Oba uvedené typy masek spíš pleti vláhu berou a moc účinných látek jí nedodávají. Hydratační masky doporučuji proto, že většina řekne – mám suchou pleť a použijí výživnou masku. Pravdou ale je, že nejprve musíte pleť dostatečně hydratovat a pak až vyživovat. Dnes má suchou pleť téměř každá žena – proto hydratujte a hydratujte 🙂
  7. Nechytejte si neustále na obličej.                                                                           Na rukou máte spoustu nečistot a bakterií, proto se vyvarujte neustálého dotýkání obličeje. A pokud si obličej podepíráte dlaní na tváři, podívejte se někdy do zrcadla, jak se Vám krásně nahrne kůže, vytahuje se a podporujete tím tvorbu vrásek. 
  8. A teď to nejdůležitější :                                                                                  nestresujte se, uvolněte se, užívejte si život 🙂 . Zkuste žít přítomností, netrapte se kvůli minulosti – tu už nezměníte, máte pouze to co je teď, v tuto chvíli…nečekejte až…až budete mít víc peněz, až budete štíhlejší…nečekejte a žijte teď. A USMÍVEJTE SE 🙂 díky usměvu budete krásnější a drobné chybičky každý přehlédne.

Krásný den a úsměv 🙂 Petra