Kuperóza jsou rozšířené žilky v obličeji, často provázené mírným zarudnutím, které se může postupně stát trvalým. Lokalizují se nejčastěji kolem nosu a na tvářích. Na vzniku a následném rozvoji se podílí více faktorů. Nejčastěji dědičnost, poruchy funkce kožní bariéry, UV záření a působení volných radikálů.  Citlivá pleť se špatně vyrovnává s prudkými přechody z tepla do zimy a opačně, škodí  horké jídla a nápoje, alkohol, kouření a neposledně také nadměrné slunění a saunování.
Výskyt žilek se působením nepříznivých faktorů může postupně zhoršovat a přejít v onemocnění zvané Rosacea, česky růžovka. Celý stav, pokud se neléčí přechází do chronického zánětu kůže, kdy se mění kožní tkáň, pleť zhrubne a vznikají jizvy.
Díky vhodné kosmetické péči můžete projevy žilek zmírnit a zabránit dalšímu stádiu onemocnění.
Především se doporučuje chránit pleť před UV zářením (sluníčko i solárium), vyvarovat se příliš teplým koupelím, sauně, ostrým a kořeněným jídlům, horkým nápojům, alkoholu a cigaretám.  Škodí i přílišný chlad a nedostatečná ochrana a  pleti v zimě.pleť před sluníčkem, ale působí zároveň proti zčervenání, zpevňuje stěny drobných kožních cév a zklidňuje pleť.
Decongenesia CC obsahuje extrakt kmenových buněk Echinacei, silně antioxidační bioflavonoidy a látku ze skupiny peptidů kinetinů, která působí proti rozšířeným cévkám. Díky hesperedinu je stabilizována cévní stěna a zabraňuje dalšímu praskání žilek. Krém má rozjasňující efekt a neobsahuje parfemaci. Bonusem je, že působí díky obsahu účinných látek skvěle i proti stárnutí pleti.
Dalším je Decongenesia sérum, které doplňuje a zvyšuje účinek krému.Použít můžete i Micro ampoules Venectine proti kuperóze – Působí proti začervenávání pokožky a tvorbě drobných cévek na obličeji. Doplňuje komplexní ošetření proti kuperóze v salonní i v domácí péči. Obsahuje účinné látky přímo působící proti rozšířeným cévkám jako jsou hesperidin, bisabolol, vitamin C a antioxidační enzym.
 Ochranná emulze je ideální lipoidní krém pro ochranu pleti před nepříznivými klimatickými podmínkami. Obsahuje účinný UV filtr, který filtruje také UVA záření. I když je krém mastnější, nezanechává nepříjemný pocit těžké pleti. Vy i celá Vaše rodina jej oceníte zejména při zimních sportech na horách. Díky obsahu pantenolu působí regeneračně. Emulze je vhodná rovněž jako ochranný krém na vysušenou pleť pro děti.
Při výběru kosmetických přípravků se vyhýbejte produktům s obsahem parfémů, silic, s vyšším obsahem alkoholu a zubním pastám s fluoridy.  Hydratujte pleť pouze pokud nebude následně vystavena chladu nebo mrazu.

Dále doporučuji přizpůsobit kosmetické ošetření potřebám citlivé pleti.

Pěkný den. Petra 🙂